Μεγάλη νίκη για τις Πιερίδες Μούσες 1-0 τον Μέντεκα

Μεγάλη νίκη σήμερα για τις Πιερίδες Μούσες  με 1-0 την ομάδα της Θεσσαλονίκης  Μέντεκα Καλαμαριάς στο 70ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ λίγο έξω από την περιοχή του Μέντεκα με την Παπάζογλου, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Κουτλόγλου.

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΕΔΩ

Τα κορίτσια του Γιάννη Μπικούδη μπήκαν στο παιχνίδι αποφασισμένες για την νίκη και...
τα κατάφεραν, το 1-0 τις αδικεί, είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού καθ’ όλη την διάρκεια του, δημιούργησαν πολλές κλασικές ευκαιρίες για γκολ και δεν άφησαν την αντίπαλη ομάδα να δημιουργήσει σχεδόν καμία ευκαιρία

Η δουλειά που κάνουν τα κορίτσια με πρωτεργάτη τον προπονητή τους Γιάννη Μπικούδη όπως δείχνουν τα πράγματα άρχισαν να αποδίδουν καρπούς.
Οι καλύτερες φάσεις και γκόλ του αγώνα:

8ο λεπτό: καλό παιχνίδι αλλά χωρίς φάσεις στις δυο εστίες, η ομάδα της Κατερίνης στέκεστε πολύ καλά στον αγωνιστικό χώρο.

12ο λεπτό: δεν προλαβαίνει η Καρασίμου την Κουτλόγλου που μπλοκάρει την μπάλα.

13ο λεπτό: διπλή ευκαιρία για τις Μούσες  πάνω στα σώματα η μπάλα κόρνερ.

27ο λεπτό: σουτ από πλάγια θέση με την Καρασίμου μπλοκάρει με δυσκολία η Κουτλόγλου.

29ο λεπτό: πολύ καλό σουτ με την Μιχαηλίδου ελάχιστα άουτ.

44ο λεπτό: χάρμα ει δέστε οι Μούσες μόνο το γκολ λείπει.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

Εναρξη Β΄ ημιχρόνου

54ο λεπτό: εκτέλεση φάουλ με την Παπάζογλου η μπάλα λίγο άουτ.

70ο λεπτό: ΓΚΟΟΛ! 1-0: για τις Μούσες με απ' ευθείας φάουλ από την Παπάζογλου.

80ο λεπτό: Το παλεύουν τα κορίτσια του Μέντεκα αλλά δεν κατάφεραν μέχρι στιγμής να κάνουν μια ευκαιρία.

87ο λεπτό: χαμένη ευκαιρία για τον Μέντεκα.

Τέλος του αγώνα, Μεγάλη νίκη για τις Μούσες.

Οι συνθέσεις:

Πιερίδες Μούσες (Γιάννης Μπικούδης): Τσιώλη, Παπάζογλου, Κατσίμπουρα Κατ., Κατσίμπουρα Ολ., Φίλιου, Τσινιάρου, Μιχαηλίδου (Πολυχρονίδου Ειρ.), Πολυχρονίδου Κ., Κόλτση (Παλαμά), Πεσερίδου, Καρασίμου.

Μέντεκας Καλαμαριάς (Μπαλασόπουλος Αντώνιος): Κουτλόγλου, Νούσια, Μαχλά, Ησαϊα, Κλεπουσιώτου, Τσακάκου, Τσελέκογλου, Γεωργαντζή (49΄Ευστρατίου), Καλοψυχάκη, Κόττα (81΄Ναλμπάντη), Παλαμουτσόγλου (Πλακίδου).